Wednesday, March 19

Striker Mainstage

5PM – Meet & Greet
7PM – Shinbone Alley (Chicago) / Grounds for Divorce (PIT) | LINK
8PM – Cool Jacket (Chicago) / Sea Legs (PIT) | LINK
9PM – Presens (Sweden) / Family Haircut (PIT) | LINK
10PM – SPIT (Philippines) / Ali & Friends (PIT) | LINK
11:00PM – Improdome (Open Improv Jam) | LINK

Underground

7:30PM – Squash Blossom (Chicago) / Timber (PIT) | LINK
8:30PM – Stroopwafel (Boston) / The Studio System (PIT) | LINK
9:30PM – Where Da Party At? (Chicago) / Sheeple (PIT) | LINK
10:30PM – Press Play (DC) / Gypsy Danger (PIT) | LINK
11:30PM – BEEES!!! (Magnet) / Student Driver (NYC) | LINK

Thursday, March 20

Striker

6PM – pitch (Open Musical Improv Jam) | LINK
7PM – Doppelskope presents- Shrink: Puppet Therapy (NYC) | LINK
8PM – Sid Viscous (NYC) / FancyMan (NYC) | LINK
9PM – Farahnakian and Flynn (NYC) | LINK
10PM – Baby Wants Candy (NYC) | LINK
11PM – G.U.S. (NYC) / Starkey & Grace (NYC) | LINK
12AM – New Team Lunacy (Open Improv Jam) | LINK

Underground

6:30PM – Bander & Evans (NYC) / RuBin (NYC) | LINK
7:30PM – Barnacle (Chicago) / Skycopter (NYC) | LINK
8:30PM – 3Peat (Chicago) / All American (Magnet) | LINK
9:30PM – Ca$h Only (NYC) / Down, Set, Go. (Chicago) | LINK
10:30PM – The Windy Pendejos? (NYC) / The Wrath (Magnet) | LINK
11:30PM – Herschel (NYC)  / Quiet Wyatt (Chicago) | LINK

Friday, March 21

Striker

6pm- Happy Hour (Open Improv Jam) | LINK
7PM – Rosen & Milkshake (Philadelphia) / Trike (Magnet) | LINK
8PM – Hello (PIT) / Dagger (PIT) | LINK
9PM – Centralia (NYC) | LINK
10PM – ImproMafia (Australia) / ChicaGoGo (Chicago/NYC) | LINK
11PM – The Dirty Shame (Chicago) / Gentlemen Party (NYC) | LINK
12AM -Missed Connections | LINK

Underground

6pm – Hot and Sweaty (DC) / Valid Hysteria (Chicago) | LINK
7PM – Actor’s Worst Nightmare (NYC) | LINK
8:00PM – Junior Varsity (Magnet) / Presens (Sweden) | LINK
9:30PM – Big Bang (Boston/NYC) / The Impostors (DC/NYC) | LINK
10:30PM – ELECTORAL DYSFUNCTION 2014 (NYC) | LINK
11:30PM Attica (Chicago) / Tickles (NYC) | LINK
12:30AM – Gas Station Horror (NYC) | LINK

Saturday, March 22

Striker

1PM – Symposium| LINK
2:30pm – Triple Double (Philadelphia) /
Hell on Wheels (Philadelphia) / Mr. Beaver (Chicago) | LINK
4pm – Choose Your Own Adventure Improv (NYC) / Axis of Evil (Philadelphia) | LINK
5PM – The Raving Jaynes (NYC) / Broadway’s Next H!t Musical (NYC) | LINK
6PM – Borealis (NYC) / North Coast (NYC) | LINK
7PM – Dead$$$ (Chicago) / SPIT (Philippines) | LINK
8PM – Baldwins (PIT) / BBC (PIT) | LINK
9PM – 11/22 (Chicago) / 2-MAN NO-SHOW (Toronto) | LINK
10PM – Clanging (NYC) | LINK
11PM- Fun Young Guys Present (NYC) | LINK
12AM – Roxanne (PIT) / Rags V. ‘Nucks (PIT) / Classic Anne (PIT) | LINK

Underground

2:30PM- The Score (DC) / Mandudebro (Philadelphia) | LINK
3:30 PM – The Bully Union: Local 128 (Baltimore) / Organized Chaos (Charleston, SC) | LINK
4:30PM – Sea Tea Improv (Hartford) / Wicked City (NYC) | LINK
5:30PM – Three Letter Acronym (Harvard) / Dangerbox (NYU) | LINK
6:30PM – ImproMafia (Australia) / Team Lopez (NYC) | LINK
7:30PM – The Music Industry (Magnet) / Specter (Boston) | LINK
8:30PM – Nathan + Joe Show (NYC) | LINK
9:30PM – Pop Roulette (NYC) / The Vigilante (NYC) | LINK
10:30PM – Pizza Party (Chicago) / Brick (Magnet) | LINK
11:30PM – The Tarantino (NYC) | LINK
12:30AM – World’s Fair (Earth) | LINK

 

Sunday, March 23

Striker

2PM  Griffey (NYC) / Pepita (NYC) | LINK
3PM Judith (NYC) / King Regis (NYC) | LINK
4PM We Are Little Boys (NYC) / Kissing Disease (NYC) | LINK
5PM Apocalips (Philadelphia) / Four Broads and a Cheesecake: Golden Girlsprov (NYC) | LINK
6PM The Shady Bunch (NYC) / Big D & The Closers (NYC) | LINK
7PM The Late 90′s (Chicago) / 2-MAN NO-SHOW (Toronto) | LINK
8PM Wizard Brunch (NYC) / Walter’s Silent Movie (NYC) | LINK
9PM Jimmy Fedora (NYC) / Happy Karaoke Fun Time! (NYC) | LINK
10PM Fake Church (NYC) | LINK
11PM Goose (NYC) / Los Palumbos (NYC) | LINK

Underground

3:30PM The Jessicas (NYC) / Gilda (NYC) | LINK
4:30PM – Bartholomew (NYC) / IRTE (NYC) | LINK
5:30PM The Punctual Drunks (NYC) / Agent Cooper (NYC) | LINK
6:30PM - Chris & Dmitry (NYC)  / Jessica McClintock (NYC) | LINK
7:30PM – Cats!Cats!Cats!Cats!Cats! (NYC) / Red (NYC) | LINK
8:30PM – Piscolada (NYC) / The Quitters (NYC) | LINK
9:30PM – The Theme from Jurassic Park (NYC) / Johnny Velvet and the Moonbeams (NYC) | LINK
10:30PM Prison Prov with Bird Frat (NYC) / M.O.D. – Movies on Demand (NYC) | LINK